Poezja Brata Jana

Poezja Brata Jana

Niedziela 5.11.2017 (kościół)

Obietnice Twoje Boże

Są pewne i niezmienne

Obietnice Twoje są jak skała

I nic ich nie zburzy

Co Ty postanowiłeś

Tak stanie się

Bo Ty jesteś stały w postanowieniach

A Twoje pomysły są dobre

Wszyscy, którzy Tobie ufają

Zostali nagrodzeni

I czeka ich wieczna radość

I możliwość oglądania Ciebie

Wielka jest radość moja

Że i ja się do nich zaliczam

Kiedyś moje życie było inne

Ale to Twoja łaska sprawiła

Że odmieniłem je

Teraz idę w świat z Twoim błogosławieństwem

I nic mi już nie grozi

Bo Ty mnie strzeżesz i prowadzisz

A miłość Twoja ogarnia moje serce

W Tobie jestem wolny

W Tobie mam radość

I niczego innego nie pragnę

Tylko Twojej obecności w mym sercu! AMEN.

 

 

 

Szkoła Serca Ojca

Szkoła Serca Ojca

Zapraszamy serdecznie na niezwykłą konferencję podczas której będziecie mogli zrozumieć prawdziwą miłość Boga jako Ojca.

Więcej informacji na stronie: http://www.serceojca.pl/

Wizja Siostry z Krakowa

Wizja Siostry z Krakowa

W niedzielę 14 sierpnia 2016, podczas uwielbienia w zborze Eklezja miałam wizję, która, moim zdaniem dotyczy całego zboru. Uwielbiałam Boga i modliłam się o ochronę i bezpieczeństwo dla siebie oraz dla mojej córki, która kilka dni później miała lecieć na staż do Norwegii. Nagle zobaczyłam nad głową pióra. W pierwszej chwili pomyślałam, że może to skrzydła anielskie, ale były zbyt duże. Nie okrywały tylko mnie, lub mojej córki, ale były nad całą salą, nad wszystkimi zgromadzonymi na nabożeństwie.  Było to coś w rodzaju okrycia z białych, lśniących, miękkich piór. Czułam ich miękkość, gdyż znajdowały się jakieś pół metra nad naszymi głowami. Nie było widać gdzie się kończą, więc uznałam, że jesteśmy okryci skrzydłami Boga. Mogliśmy swobodnie oddychać, te skrzydła w żaden sposób nas nie przytłaczały, tylko osłaniały i otulały to miejsce. Pod nimi było jasno. Wiedziałam, że jesteśmy bezpieczni i poczułam, jak zniknął wszelki lęk i niepokój, które wcześniej odczuwałam. Przypomniało mi się jak w Psalmie 91 jest napisane: „Piórami swymi okryje cię.” Jakieś 10-15 sekund później grupa prowadząca uwielbienie zaczęła śpiewać pieśń, właśnie na temat Bożej ochrony.

 

Siostra z Krakowa

Poezja Brata Jana

Poezja Brata Jana

JEZU!

Życie swe oddałeś

Aby mnie ocalić

Swoją krew przelałeś

Aby obmyć moje winy.

 

Na krzyżu zawisnąłeś

Abym ja mógł żyć.

Na Golgocie tak cierpiałeś

Aby złagodzić moje rany

 

To ja przybiłem Cię do krzyża

A Ty mi to wybaczyłeś.

To ja czasem Ciebie zasmucam

A Ty, w swej dobroci, ocierasz moje łzy

 

Cóż bym osiągnął, Panie

Gdyby nie Twoje poświęcenie?

Gdzie byłbym teraz

Gdyby nie Twoja miłość?

 

Oddaję się w Twoją niewolę!

Aby osiągnąć pełnię życia!

I wierzę Twym słowom,

Bo one nigdy nie mylą!

 

Jesteś wielki, Panie!

I wielki jest Twój majestat!

Chylę czoło przed Twą światłością!

I padam na kolana przed Twym tronem

Wołając: ,,Wielki jest Mój Pan!

Chwała najwyższemu!”.

 

WTOREK, 7.04.2015 (POCIĄG)

Świadectwo o Jezusie i cenzura

Świadectwo o Jezusie i cenzura

W książkowej historii radiowej „Trójki” Marcina Gutowskiego (Trójka z dżemem – palce lizać! Biografia pewnego radia) można przeczytać o pewnym zdarzeniu z czasów głębokiego PRL.

Do Trójki mogli już dzwonić radiosłuchacze, jednak prowadzenie audycji na żywo z ograniczeniami cenzury było wyższą sztuką i czasami zdarzały się wpadki.

Tego dnia tematem audycji było – „kto jest dla mnie wzorem?”. Jeden ze słuchaczy, który zadzwonił pod koniec audycji bardzo ciekawie opowiadał o kolejnych ludziach, w których upatrywał wzoru do naśladowania. Gdy zegar dobiegał ostatnich sekund przed końcem audycji, słuchacz skończył słowami, że po tylu poszukiwaniach w końcu znalazł – tym kogo chce naśladować jest Jezus Chrystus – słowa te poszły na cały kraj. Redaktor prowadzący nie mógł już niczym odkręcić tego, co zostało powiedziane z powodu braku czasu. Załamany redaktor ciągle myślał jak jego rozmówca niesamowicie sprytnie wyliczył czas i że po takiej audycji redaktor na pewno straci pracę w radiu. Następnego ranka jednak z cenzury nie było żadnego sygnału. Po kilku dniach niepewności redaktor dowiedział się, że w czasie audycji był jakiś mecz i cenzorzy byli nim zajęci.

Jak znam Ducha Świętego to radiosłuchacz nawet nie patrzył na zegarek. Tylko z Bogiem takie rzeczy są możliwe, Najwyższy nawet o pracę redaktora zadbał. Jeśli wiesz, kim był dzwoniący wówczas do radia wierzący – daj znać.

Pastor Michał

 

Poezja Brata Jana

Poezja Brata Jana

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością o tematyce chrześcijańskiej naszego brata Jana.

Czy przyjmiesz mnie, PANIE

Gdy będę kołatał do Twych wrót?

 

Czy krzykniesz ,,DOŚĆ!”

I uśmiechniesz się do mnie

Gdy będę błagał o Twe przebaczenie?

Czy zetrzesz jak gąbką, moje upadki?

I uchylisz drzwi do raju?

Jesteś wielki, WIEKUISTY OJCZE!

 

Przebaczasz zbłąkanym na Twej drodze.

Opowiadasz się za nimi

Gdy Cię o to proszą.

 

Jesteś mi tarczą, gdy tego potrzebuję

I mieczem, gdy brak mi oręża.

Napełniasz radością

Gdy ogarnia mnie smutek

I smagasz mnie

Gdy robię coś nie tak.

 

Wielka jest radość we mnie

Gdy Jesteś ze mną

I staję się wielki

Gdy mnie prowadzisz

 

Nie ustawaj więc, bo chcę więcej!

Chcę być taki jak Ty!

PANIE, JEZU CHRYSTE!

 

SOBOTA, 10.08.2013 (DOM)

Recenzja książki

Recenzja książki

„Pokorni odziedziczą ziemię” Bogdana Olechnowicza jest szczególną dla mnie książką, ponieważ Bóg używał ją wielokrotnie do wyrywania z mojego serca pychy. Wierzę, że pokora jest kluczowy elementem dla przebudzenia w naszym kraju, dlatego książka ta jest tak ważna.

pokorni odziedziczą ziemie

Egzemplarz, który mam w ręku to drugie wydanie liczące 223 strony. Jest pełne przesłania dotykającego duchowego wnętrza człowieka.
Dzięki tej książce zrozumiałem, jaka jest Boża miara pokory i jak bardzo od niej odstaję. Do niewielu książek wracam co jakiś czas, „Pokorni odziedziczą ziemię” należy do najważniejszych z tego rodzaju.
Wdzięczny jestem Bogdanowi Olechnowiczowi, że podzielił się tym nauczaniem, które ewidentnie pochodzi z nieba. Nie było ono przyjemne dla mojego ego, ale gdy już człowiek przepracuje z Bogiem naświetlony przez książkę obszar – przychodzi lekkość. Zmierz się z tym dojrzałym nauczaniem na temat matki wszystkich cnót, która jest najbliższą przyjaciółką miłości.

Recenzję napisał nasz pastor.

Exodus Conf

Exodus Conf

 Polecamy szczególną konferencję organizowaną 18-21 lutego przez zaprzyjaźniony zbór z Gdańska Exodus Conferens w tym roku pod hasłem 1>99. Powstał jako zjazd młodzieży (Zimowy Zjazd), na który przez wiele lat chętnie jeździli młodzi ludzie z naszego zboru. Teraz jest to naprawdę duże wydarzenie (jedna z największych imprez chrześcijańskich w Polsce) otwarte dla gimnazjalistów, licealistów, studentów, rodzin z dziećmi, chrześcijan od wielu lat jak i poszukujących Boga.

EX16_mówcy
Tegoroczni mówcy i wykładowcy.

Opis ze strony www.exodusconf.com

„EXODUS CONF jest niezwykłym wydarzeniem, łączącym w sobie elementy inspirującej konferencji oraz wyjątkowego festiwalu. W jego centrum jest Jezus – Imię, które od 2000 lat pozytywnie przemienia świat i jest źródłem inspiracji dla milionów ludzi na całym świecie. Celem konferencji nie jest promowanie pustej religijności, a raczej zachęta do podjęcia wyzwania, by nawiązać relację ze Stwórcą. Wydarzenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga lub poznać ludzi, którzy są Nim zafascynowani.

Zachęcamy do WYJŚCIA poza ramy swojego myślenia i przyzwyczajeń, do rozwoju i poszukiwania nowych możliwości, do zmiany mentalności i do bycia odważnym w kreowaniu rzeczywistości wokół siebie. Pokazujemy na cel, starając się jednocześnie wyposażyć we wszystko, co w życiu niezbędne, aby go osiągnąć. EXODUS to czas, który wzbogaca nie tylko o wspomnienia, ale także o marzenia i świeżą energię do działania, to cztery dni wypełnione spotkaniami, koncertami, warsztatami oraz atrakcjami, które w nowoczesnej oprawie tworzą niepowtarzalny klimat.

1_99

DLACZEGO 1>99? Z pozoru nielogiczna nierówność… To, co niepojęte dla człowieka, jest wyrazem miłości Boga. Nieważne, jak bardzo poplątało Ci się życie, Bóg widzi właśnie Ciebie i chce Ci pomóc, jak pasterz zagubionej owcy. A co, jeśli już jesteś bezpieczny? Możesz dołączyć do niezwykłej ekspedycji. Docierać z Bogiem w najciemniejsze miejsca, w poszukiwaniu kolejnych zagubionych. Możesz znaleźć 99 powodów, by tego nie zrobić. Bóg nie znalazł ani jednego, by nie zrobić tego dla Ciebie. WYJDŹ z bezpiecznego miejsca, które znasz, bądź gotowy przyjąć wyzwanie apostoła Pawła: „stałem się wszystkim dla wszystkich, aby uratować niektórych”. Czy to oznacza porzucenie starych przyzwyczajeń? Możliwe. Czy to jest trudne? Bardzo możliwe. Czy jest tego warte? Na pewno!”

EX16

Polecamy szczególnie „Wieczory EX”. Są to otwarte (bezpłatne) spotkania z czasem uwielbienia i inspirującego wykładu. W czwartek i sobotę mówić ma Sam Childers, znany z filmu „Kaznodzieja z karabinem”, były członek gangu motocyklowego, założyciel fundacji „Angels of East Africa”, zajmującej się ratowaniem dzieci w Ugandzie i Sudanie Południowym.

Interesujące wydają się także liczne koncerty. Pierwszego dnia zobaczymy Marikę, która razem z Fours Collective promować będzie najnowszą płytę „Marta Kosakowska”. W piątkowy wieczór zapowiada się niezwykły czas z Life Worship w towarzystwie Hansa Kraenzlin’a. Ci zagraniczni goście poprowadzą nas w wyjątkowym uwielbieniu Boga. W ostatni wieczór energetyczny koncert zagra Luxtorpeda.
Bilety na każdy z koncertów można kupić w przedpłacie za pośrednictwem strony: exodusfestival.pl

ex16_fes

12